Traffic & transportation

February 19, 2021

Három jel, hogy cégének szüksége van ANPR alapú járműbeléptető rendszerre

Biztos benne, hogy jelenlegi járműbeléptető rendszere vállalkozása minden igényét kielégíti? Tudja meg cikkünkből milyen módon kelti életre egy rendszámfelismerés (ANPR) alapú járműbeléptető megoldás irodaháza, telephelye parkolómenedzsmentjét és biztonságát.

Gondoljon arra, hogy elégedett jelenlegi járműbeléptető rendszerével. És vegye sorra, melyek azok a tulajdonságok, amelyek alapján jól- vagy kevésbé jól teljesít mosatni rendszere. Javasoljuk, hogy őszintén válaszoljon a következő kérdésekre, hogy ezáltal könnyedén meghatározhassa a felmerülő problémákat és képet kapjon egy valóban jól működő megoldás alap tulajdonságairól.

1. A biztonsági szolgálat munkatársai túlterheltek?

Egyetlen járműbeléptető rendszer sem teljes igazán az üzemeltetést végző személyzet nélkül. Ha telephelyén nagy a forgalom, sok ilépő-, belépő járművel, akkor tapasztalhatta már, hogy a beléptetést támogató munkatársak túlterheltek, ezért idővel kevésbé hatékonyan végzik munkájukat.

vehicle access control with anpr
Egy jól működő automata parkolórendszer csökkenti a személyzet terhelését és növeli a biztonságot

Ha az ön járműbeléptető rendszere 100%-ban kézi vezérlésű, akkor Ön teljes mértékben a biztonsági szolgálat személyzetére támaszkodik a beléptetés folyamatának minden mozzanatakor. A folyamatos felügyelet iránti egyre növekvő igény kiszolgáltatottá teszi vállalkozását, mivel az emberi erőforrások végesek. Az információ áradatnak és a folyamatos terhelésnek köszönhetően a személyzet kimerül, ez fokozottan esélyt ad a hibák elkövetésére és növeli a biztonsági kockázatot.

Ismerősen hangzik ez a probléma? Ha igen a válasz, akkor itt az ideje elgondolkodni azon, hogyan modernizálhatná jármű beléptető rendszerét. A be- és kilépések rendszámfelismerés alapú kezelése sok olyan funkciót automatizál, melyek manuális végrehajtása végtelenül leterheli a személyzetet. Képzelje el, hogy parkolómenedzsment rendszere 100%-os rendszámfelismeréssel, automatikusan határozza meg a be- és kilépési jogosultságot ezzel kizárva az emberi mulasztás lehetőségét és lehetővé téve a személyzet számára más biztonsági feladatok ellátását.

2. Hosszabb várakozási idő és növekvő sorok a sorompóknál?

Ha Ön is ezt tapasztalja, akkor biztos lehet benne, hogy ez nem vet jó fényt cégére sem vendégei, sem munkatársai előtt és kifejezetten kellemetlen a biztonsági személyzet számára. Mindez persze természetes, ha minden járművet manuálisan kell regisztrálni ami be- és kilépéskor. A jármű adatok kézzel történő rögzítése szemmel látható időbe telik. Ahogy kicsit növekszik az áthaladó járművek száma a belépési pontokon, azonnal számolnia kell a hosszabb várakozási idővel, sőt legtöbbször a várakozó járművek torlódásával kell szembenéznie.

A lassú belépés egyaránt rossz élmény a vendégeknek, alkalmazottaknak és a biztonsági személyzetnek.

Van megoldás a járművezetők és a beléptető rendszer közötti interakciók lerövidítésére. A rendszemfelismerés (ANPR) alapú járműbeléptetés csökkenti a sorompók előtti várakozási időt és egyszerűsíti a biztonsági szolgálat számára a járművek jogosultságának ellenőrzését. Mára a valóban professzionális rendszámfelismerő alkalmazások már eljutottak arra a szintre, hogy akár a másodperc töredéke alatt beolvassák és naplózzák a rendszámtáblán olvasható karaktereket. Már csak egy jól működő parkoló menedzsment szoftver szükséges, hogy az eredmények könnyedén, jól struktúráltan elérhetőek legyenek, akár egy webböngésző segítségével.

3. A jelenlegi beléptető kezelőfelületén nehéz visszakeresni a korábbi eseményeket?

A forgalom növekedésével arányosan mindig egyre nagyobb kihívást jelent a területen áthaladó járművek nyilvántartásának kezelése. Ennek ellenére számos vállalati helyszínen (irodaházban, logiszikai központban, gyártóbázison) továbbra is papíron írják le, vagy manuálisan regisztrálják a beérkező járművek rendszámtábláit az elavult biztonsági rendszerekben. 

A belepési események visszakeresése egy elavult rendszerben sok idejét elrabolhatja

Abban az esetben, ha nem kap elegendő információt beléptető rendszerétől a biztonság fejlesztéséhez, vagy nagyon nehézkes a múltbeli incidensek visszakeresése ne habozzon. Mindenképp érdemes elgondolkodnia, hogy a megfelelő elemekből és elég korszerűen van-e felépítve cége járműbeléptető rendszere.

Ön és vállalkozása valóban profitálhat abból, ha a lehető legtöbb információval rendelkezik a telephelyére érkező járművekről. Egy jól működő rendszámfelismerést használó beléptető rendszerben minden szükséges adat rendelkezésre áll és néhány kattintással pillanatok alatt elérhető. Köszönhetően az ANPR technológiának automatikusan gyűjtheti az adatokat minden belépési eseményről és visszakeresheti a látogatások teljes történetét.

Ha beléptető rendszere már rendelkezik a fentihez hasonló képességekkel, mindenképp győződjön meg arról, hogy az adatok megjelenítése pontos, tárolásuk biztonságos. Egy biztos, szüksége lesz egy olyan felhasználóbarát felületre, mely felgyorsítja a keresés folyamatát és megkönnyíti az események áttekintését.

Mit is jelent az ANPR?

Az ANPR rövidítés jelentése: automatikus rendszámtábla-felismerés. Mesterséges intelligencián alapuló technológia, melynek segítségével automatikusan leolvashatjuk és regisztrálhatjuk a telephely, vagy irodaház be- és kilépési pontjain áthaladó járművek forgalmi rendszámát. Az ANPR rendszer több elemből áll, ezek közül az egyik legfontosabb az a speciális kamera, amelyet kifejezetten arra terveztek, hogy a másodperc töredéke alatt pontosan leolvassa a rendszámadatokat. A kamerákon, vagy azokhoz kapcsolódva működő jobb ANPR szoftverek képesek akár a világ más országaiban kibocsájtott rendszámok felismerésére is, így megvalósítva az automatikus beléptetést nemzetközi járműforgalmat bonyolító telephelyeken (logisztikai parkokban, gyárakban, szálloda parkolókban).

Jó példa a modern, ANPR alapú, automatikus járműbeléptető rendszerre a ParkIT System

Az ANPR kamerák fejlett képességekkel rendelkeznek, akár önálló termékként integrálva egy meglévő rendszerbe, akár a kapcsolódó hardver- és szoftvercsalád részeként, lehetővé teszik a gyors és pontos rendszám leolvasást. Rendkívül hasznosak a be- és kilépési folyamatok egyszerűsítésében, a beléptető funkciók és a biztonság megerősítésében.

Előnyök, melyekkel az ANPR felruházza járműbeléptető rendszerét

Gondoljon bele a rendszám adatok kézi és automatikus rögzítése közötti különbségekbe. Az alábbi lista kiemeli azokat a fő előnyöket, melyek miatt érdemes telephelye járműbeléptetését ANPR technológiával fejleszteni.

  • Rugalmasság: Ebből a szempontból az ANPR-el működő járműbeléptető rendszerek biztosan jobbak, mint az rendszámfelismerést nélkülöző társaik. A rendszerbe illeszthető hardver és szoftver elemek széles skálája áll rendelkezésre, hogy Ön a vállalkozása igényeinek legmegfelelőbb megoldást építtethesse ki.
  • Kényelem és a rögzítési hibák csökkentése: Akár a beléptetés hatékonyságának gyengeségeivel és lassúságával, akár felismerési hibákkal küzd, az ANPR könnyű megoldást kínál. Mivel a legtöbb ANPR rendszer automatizált, ennek a technológiának az alkalmazása lényegében kiküszöböli az emberi tévedés esélyét, mivel a manuális lépések többsége (vagy akár összessége) kikerül a beléptetési folyamatból. A modern, korszerű, ANPR alapú parkoló rendszer automatikusan beolvassa és naplózza a rendszámtáblákat, ellenőrzi a jármű belépési jogosultságait és nyitja a sorompókat emberi beavatkozás nélkül.
  • Emberi erőforrások: Az ANPR felszabadítja az emberi erőforrásokat, hogy segítse alkalmazottait a legrelevánsabb feladatok elvégzésében – nincs szükség arra, hogy a munkatársak manuálisan olvassák a rendszámtáblákat, mivel az összes ilyen funkció teljesen automatizálttá válik a rendszámfelismerés segítségével.
  • Papírmentes: Ha egy valóban környezettudatos, zöld vállalkozást épít, akkor az ANPR alapű beléptető rendszer a tökéletes megoldás. A pontos rendszámfelismerés csökkenti a kioszk szükségességét, ezáltal a minden ki- és belépéskor kinyomtatásra kerülő parkolójegyek okozta környezetszennyezést is.